instalacja fotowoltaiczna w firmie - dofinansowanie koszty i zyski

Instalacja fotowoltaiczna w firmie – dofinansowanie, koszty i zyski

Jesteś przedsiębiorcą i już od jakiegoś czasu interesujesz się tematem fotowoltaiki dla firm? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Zostań na tej stronie i poznaj garść informacji związanych z finansową stroną instalacji paneli. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zmniejszyć koszty takiego przedsięwzięcia, a także, z jakimi zyskami się ono wiąże.

Fotowoltaika dla firm – porównanie zysków z kosztami

Od razu na wstępie warto jasno zaznaczyć, że w przypadku inwestycji w alternatywne źródła energii elektrycznej, w tym także w fotowoltaikę dla firm, zyski zdecydowanie przewyższają koszty. Co więcej, poniesiony z tytułu montażu paneli słonecznych wydatek zwraca się po mniej niż dziesięciu latach! Lista korzyści jest natomiast dość długa. Warto poruszyć tu chociażby kwestię ekologii – dbanie o środowisko to nie tylko dobroczynny gest z punktu widzenia przyszłości naszej planety, ale i wizerunkowy sukces całej firmy. Kolejna korzyść to oczywiście znaczne obniżenie rachunków za prąd, które w przypadku firm są naprawdę wysokie. JB Energia jeszcze przed samym montażem poda Ci przybliżony zakres oszczędności, jakie wynikają z tej inwestycji.

Pamiętaj, że w przypadku firm mówimy o oszczędności na większą skalę niż w gospodarstwach domowych. W pomieszczeniach firmowych wykorzystuje się przecież więcej urządzeń, wymagających podłączenia do prądu – zazwyczaj znajduje się w nich nie kilka, a kilkanaście komputerów. Siłą rzeczy opłaty za prąd są zatem wyższe.

Fotowoltaika dla firm – jak zredukować koszty montażu paneli

Fotowoltaika dla firm wytwarza energię pod wpływem działalności słońca, czyli w dzień, kiedy każde przedsiębiorstwo działa najprężniej. W słoneczne dni umożliwia ona zatem uniknięcie opłaty mocowej, naliczanej w dni powszednie w godzinach od 7:00 do 22:00. Chociaż zyski notowane po montażu paneli są ogromne, ich instalacja w niektórych przypadkach również jest kosztowna. Na szczęście i takie wydatki można nieco obniżyć. JB Energia oferuje firmom specjalistyczną pomoc w zakresie pozyskania różnego rodzaju dotacji, opartą na długoletnim doświadczeniu marki. Przedsiębiorcy powinni zwrócić ponadto uwagę na ofertę kredytów oraz pożyczek, które w przypadku przeznaczenia funduszy na odnawialne źródła energii mogą okazać się bardzo atrakcyjne.

Fotowoltaika dla firm z JB Energią

By zapoznać się z formalną stroną procesu przygotowywania dachu lub gruntu i późniejszego montażu paneli, odwiedź internetową witrynę wspomnianej w tym artykule firmy, przed którą fotowoltaika dla firm nie ma tajemnic.

Jeśli chodzi natomiast o konkretne wydatki na usługę montażu paneli, będą one zależne od kilku czynników. Wśród nich wymienić należy jakość wykorzystanych komponentów. O ostatecznej cenie zadecyduje również wielkość całej inwestycji rozumiana jako liczba użytych paneli. Na tego typu przedsięwzięcia należy jednak patrzeć z perspektywy przyszłości. Przyjrzyj się więc aktualnym wydatkom na prąd i policz, w jakim stopniu JB Energia pomoże Ci je obniżyć już w pierwszych tygodniach po instalacji modułów słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *