Piec na pellet, czyli idealne uzupełnienie domowego systemu grzewczego

Wybór ogrzewania do domu jest bardzo odpowiedzialną decyzją, którą trzeba dokładnie przemyśleć. Większość inwestorów, jeśli tylko ma taką możliwość, wybiera ogrzewanie gazowe, ewentualnie pompę ciepła. Warto jednak także rozważyć zakup dodatkowego źródła ciepła, które będzie wspierać system centralnego ogrzewania lub stanowić dla niego alternatywę. Tutaj zwykle wybór pada na wkład kominkowy, natomiast coraz więcej osób stawia na nowoczesny piec na pellet. Dlaczego to dobry pomysł? Sprawdź najważniejsze argumenty.

Bardzo łatwa obsługa

Nowoczesne piece na pellet są dużo łatwiejsze w codziennym użytkowaniu niż wkłady kominkowe. Takie funkcje, jak automatyczne rozpalanie i dozowanie paliwa praktycznie zwalniają właścicieli z bieżącej obsługi pieca. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób, które nie mają dużo wolnego czasu i szukają dodatkowego źródła ogrzewania gotowego do pracy w każdym momencie, na przykład zaraz po powrocie z pracy.

Niska uciążliwość

Ważną zaletą pieców na pellet, szczególnie w relacji do wkładów kominkowych czy tym bardziej kotłów na paliwo stałe, jest niemal całkowita bezobsługowość. Użytkowanie pieca sprowadza się praktycznie tylko do nasypania pelletu do zasobnika oraz usuwania popiołu, który stanowiąc cenny nawóz może być wykorzystywany w ogrodzie. Co więcej, współczesne piece na pellet mogą komunikować się z urządzeniami mobilnymi i np. przypominać o konieczności uzupełnienia paliwa w zasobniku. To bardzo wygodne!

Warto również wspomnieć o tym, że piec na pellet idealnie sprawdzi się w salonie. Nie emituje zanieczyszczeń, w tym uciążliwego pyłu. Sam pellet jest paliwem suchym i czystym, dlatego można go uzupełniać w zasobniku nawet bez zdejmowania wyjściowych ubrań.

Ekologiczny sposób na ciepło w domu

Piec na pellet to świetny wybór dla każdego, kto troszczy się o środowisko naturalne i chce mieć pewność, że jego system grzewczy nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Pellet jest paliwem zaliczanym do kategorii biomasy, a więc stanowi odnawialne źródło energii. Jego spalanie uwalnia do atmosfery tylko tyle CO2, ile wcześniej zaabsorbowały rośliny, z których został wyprodukowany.

To się opłaca!

Wciąż można się spotkać z opinią, że pellet to drogie i nieefektywne paliwo, z czym trudno się zgodzić. W rzeczywistości ogrzewanie czy tylko dogrzewanie domu piecem na pellet może być bardzo opłacalne. Jest to paliwo cechujące się stosunkowo wysoką kalorycznością oraz bardzo niską zawartością popiołu – a więc wykorzystujemy je niemal w całości (w przeciwieństwie do np. węgla czy drewna kawałkowanego).

Może się więc okazać, że wybierając odpowiedni piec na pellet będziemy z niego korzystać nie tylko okazjonalnie, ale też np. przez cały weekend czy w okresie silnych mrozów.

Piec na pellet może być również rozpatrywany w kategorii głównego źródła energii cieplnej dla domu czy firmy. Więcej o tym przeczytasz w artykułach na stronie https://biooze.pl/aktualnosci.html.

Piec na pellet to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kominka, jak również dobra propozycja dla osób, które chcą zyskać dodatkowe źródło ciepła na weekendy lub po prostu szukają uzupełniania dla kotła gazowego, węglowego, elektrycznego, pompy ciepła itd.

Czołowym dystrybutorem pieców na pellet renomowanych producentów jest firma Biooze, z której ofertą można się zapoznać na stronie https://biooze.pl/. Biooze dostarcza ekologiczne urządzenia grzewcze na potrzeby zarówno hurtowni instalacyjnych, jak i klientów indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *