Panele fotowoltaiczne – co warto wiedzieć przed zakupem?

Czy wiesz, że energia słoneczna, która dociera do naszej planety w ciągu zaledwie godziny, jest w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne Ziemi na cały rok? To nie żart! Najnowsze badania wskazują na to, że gdyby udało się zgromadzić całe promieniowanie emitowane przez Słońce w ciągu 60 minut, przez rok nie musielibyśmy martwić się o prąd. Należy jednak pamiętać, że część tej energii odbija się od atmosfery i zostaje pochłonięta. Mimo to fotowoltaika jest nadal najbardziej efektywnym i eco rozwiązaniem, które wspiera naszą planetę.

Planujesz zakup instalacji fotowoltaicznej? Świetnie! Dzięki instalacji nie tylko obniżysz swoje rachunki za prąd, ogrzewanie czy użytkowanie podstawowych sprzętów elektrycznych, ale także zadbasz o komfort naszej planety. Panele fotowoltaiczne to inwestycja na lata, dlatego też warto ją dobrze przemyśleć i odpowiednio się do niej przygotować. Firma iSun przedstawia kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę zanim dokonasz transakcji:

Dofinansowanie instalacji

Nie musisz wiedzieć, jak dostać dofinansowanie. Jednak przed zakupem instalacji fotowoltaicznej upewnij się, że firmie, której powierzasz swoje pieniądze, będzie zależało na tym, byś chociaż w części je odzyskał. Pracownicy są od tego, by Ci pomóc. Jeśli są profesjonalistami w swoim fachu na pewno skierują Cię do osoby odpowiedzialnej za składanie wniosków o dofinansowanie. Taki człowiek pomoże Ci rzetelnie przygotować dokumenty i podpowie, co zrobić, a by uzyskać jak najlepszy rezultat.

Bezpłatny audyt

Istnieją dwa rodzaje systemów instalacji fotowoltaicznych – on-grid i off-grid. Pierwszy z nich jest połączony z siecią zakładu energetycznego, natomiast drugi nie jest do niej podpięty. Na czym to polega w praktyce? Ewentualne nadwyżki energii z instalacji on-grid trafiają właśnie do elektrowni, a Ty w razie potrzeby możesz ją „odebrać” w 80%. Natomiast system off-grid pozwala na magazynowanie energii po to, by wykorzystać ją w innym, lepszym na to czasie. Drugie rozwiązanie sprawia, że właściciel fotowoltaiki może poczuć się bardziej niezależny. Co będzie dla Ciebie lepsze? Zależy to od wielu czynników m.in. od miejsca położenia Twojego domu, gospodarstwa lub firmy, na których planujesz zamontować instalację, bliskości zakładu energetycznego oraz indywidualnych cech danej nieruchomości. Niektóre z firm, w tym iSun, oferuje bezpłatny audyt podczas którego dobiorą najbardziej optymalne rozwiązanie dla danego budynku. Warto z tego skorzystać i przekonać się, czy mamy do czynienia z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą!

Szybki montaż

Część firm fotowoltaicznych przyjmuje nowych klientów i z powodu zbyt dużej ilości zamówień bądź zbyt małej liczby fachowców w zespole musi odraczać instalacje paneli na czas nieokreślony. Najpierw dowiadujesz się, że instalacja będzie na Twoim dachu za miesiąc, później, że z powodu opóźnień będzie za dwa, a kiedy dzwonisz po trzech miesiącach, by dowiedzieć się, co z Twoją inwestycją, okazuje się, że jak dobrze pójdzie monterzy przyjadą do pracy po czterech miesiącach od czasu podpisania umowy. Nie pozwól się tak traktować – np. w iSun oferujemy skuteczny i szybki montaż w maksymalnie 10 dni, a często nawet szybciej. Da się? Oczywiście, że tak! Zawsze wybieraj sprawdzonych i bezpiecznych partnerów, którzy pomogą Ci zrealizować Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *