Jak zrobić domowy szampon z pokrzywy? Naturalny szampon do włosów

Pokrzywa, jako zioło lecznicze.

Pokrzywa znana od dzieciństwa. Ma ona kujące liście, które powodują swędzące bąble na skórze. Dlatego też należy ich unikać, gdy nie założymy długich spodni. Pokrzywa ma swoje właściwości lecznicze oraz stosowana w ogródku. Ona zawiera barwniki roślinne oraz witaminy. Witaminy te to między innymi: K, B, kwas krzemowy, itp. 

Jak zrobić domowy szampon z pokrzywy? Naturalny szampon do włosów. Szampon, który jest zrobiony z pokrzywy wspomaga odbudowę włosów. Polecany dla włosów z tendencją do wypadania. 

Włosy to czasami problematyczna sprawa. Często przetłuszczające się powodują, że należy je często myć. W ten sposób unikniemy kąśliwych uwag. Skóra głowy może wytwarzać nadmiar sebum. Dlatego też nie można utrzymać długo świeżego wyglądu fryzury.

Niekorzystne jest wytwarzanie nadmiaru sebum. Powoduje ono, że włosy szybko wypadają.

Przepisy na uzyskanie szamponu domowymi sposobami.

Jak zrobić domowy szampon z pokrzywy? Naturalny szampon do włosów. Przepis na szampon domowym sposobem. Jeśli pokrzywa rośnie w ogródku to należy ją ściąć. Warto założyć rękawiczki by się nie poparzyć. Jeśli nie mamy pokrzywy w pobliżu, można udać się do apteki i zakupić suszoną w torebce. Wystarczy zaledwie garstka tego zioła. Należy ją sparzyć 200 ml wrzącej wody. Ostrożność, przy wrzątku, powinno zachować się by gorące krople nie spadły na ręce lub nogi. Dodać 5 kropli oleju i sodę oczyszczoną. Z połówki sparzonej cytryny wycisnąć sok. Sok z cytryny w połączeniu z eukaliptusowym olejem daje świetny rześki zapach. 

Jak zrobić domowy szampon z pokrzywy? Naturalny szampon do włosów. Otrzymany szampon należy używać do mycia włosów. Zaleca się stosować chłodną miksturę codziennie rano by uzyskać świeże czyste włosy. To bardzo ważne by nasz wygląd był do-szykowany w  każdym calu. 

Jak zrobić domowy szampon z pokrzywy? Naturalny szampon do włosów. Prosty, tani przepis to woda destylowana 250 ml i 25 gramów liści pokrzywy. Wywar gotuje się około pół godziny. Po oddzieleniu liści od otrzymanej cieczy można go przelać do butelki. Chłodny można stosować do mycia włosów. 

One thought on “Jak zrobić domowy szampon z pokrzywy? Naturalny szampon do włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *