ashwagandha-swanson

Ashwagandha – czym jest i jakie są korzyści suplementacji Ashwagandhy?

Człowiek od lat poszukuje produktów, które skutecznie poprawiają komfort życia, wspomagają organizm i uzupełniają jego zapotrzebowanie na składniki mineralne. Na rynku pojawia się coraz więcej różnych preparatów o przeróżnych właściwościach. W poniższym tekście bierzemy pod lupę Ashwagandhę. Czym jest Ashwagandha i jakie posiada właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdują się poniżej.

Ashwagandha – czyli co?

Ashwagandha jest cenioną rośliną, znaną także jako witania ospała lub żeń-szeń indyjski. I jak sama nazwa wskazuje, Ashwagandha pochodzi z Indii, gdzie jest niezwykle popularna. Swoje zastosowanie znajduje w medycynie chińskiej. Głównie wykorzystywane są jej owoce oraz korzeń.

Ashwagandha wykazuje działanie adaptogenne, a więc korzystnie wpływa na ciało i umysł człowieka. Sprzedawana jest zazwyczaj w postaci kapsułek. Na rynku dostępna jest popularna i polecana Ashwagandha Swanson.

Pierwsze efekty stosowania preparatu powinny być dostrzegalne dopiero po około 8 tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania produktu. Po tym czasie należy zrobić miesięczną przerwę i ponowny powrót do suplementacji. Wtedy działanie Ashwagandhy będzie odbywało się w sposób najbardziej bezpieczny i efektywny. Należy przyjmować ją po posiłku, ponieważ wykazuje działanie podrażniające śluzówkę żołądka.

Jakie korzyści płyną z suplementacji Ashwagandhy?

Przede wszystkim ekstrakt z korzenia witani ospałej wpływa na układ nerwowy. Coraz częściej jest stosowana pomocniczo w leczeniu:

  • stanów lękowych,
  • depresji,
  • w okresach wzmożonego napięcia.

Żeń-szeń indyjski zmniejsza oddziaływanie negatywnych skutków stresu, a co za tym idzie – zmniejsza uczucie zmęczenia. To powoduje, że człowiek nabiera sił witalnych i większych chęci do życia. Ashwagandha stosowana jest także w przypadku problemów z bezsennością. Wykazuje silne właściwości odprężające, uspokajające i relaksujące.

Od lat wiadomo, że korzeń żeń-szenia ma niezwykle pozytywny wpływ na libido. Przyczynia się do poprawy płodności u mężczyzn, poprzez zwiększenie ruchliwości i żywotności plemników. Jeśli chodzi o sferę intymną kobiet – hamuje objawy okołomenopauzalne.

Wpływa na układ immunologiczny i wspiera działanie układu odpornościowego. Dzięki zawartym witanolidom wykazuje właściwości antynowotworowe oraz przeciwbakteryjne. Jest także pomocna w przypadku chemioterapii, łagodząc negatywne skutki tej metody leczenia.

Chętnie stosowana jest przez osoby dbające o kondycję fizyczną, przyczyniając się do zwiększenia siły i masy tkanki mięśniowej. Dodaje także sił i pobudza do treningu.

Coraz częściej popularne staje się wspomaganie w przypadku:

  • stanów cukrzycowych,
  • choroby Alzheimera,
  • dolegliwości bólowych pleców i szyi,
  • zapalenia stawów.
ashwagandha-co to jest i gdzie kupic

Gdzie można kupić Ashwagandhę i jaką wybrać?

Jak każdy suplement diety – Ashwagandhę można nabyć w aptece, sklepie zielarskim lub bezpośrednio od producenta. Najwygodniejszą formą jest zakup w sklepie internetowym, jak np. sklep Swanson https://www.witaminyswanson.pl.

Witania ospała dostępna jest w postaci kapsułek i tabletek lub proszku, z którego przygotowuje się odwar. Zdecydowanie wygodniejsze są pigułki, które wystarczy połknąć i popić wodą. Jednak wszystko zależy od osobistych preferencji konsumenta.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na skład produktu. Ashwaganda Swanson ma dużą zawartość sproszkowanego żeń-szenia indyjskiego i nieznaczną ilość substancji wypełniających, niezbędnych do utrzymania ekstraktu w kapsułce, co jest właściwą proporcją.

Ashwaghanda posiada wiele właściwości i jest wykorzystywana jako substancja pomocnicza w leczeniu dużej ilości schorzeń. Jej wszechstronne działanie sprawia, że coraz bardziej zyskuje na popularności i jest coraz częściej stosowanym suplementem diety. Polecana osobom w każdym wieku, dbającym o swoją kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *