Polska naturalnie! w województwie lubelskim

Polska naturalnie! w województwie lubelskim

W ostatni weekend września, w gospodarstwie agroturystycznym KRACIÓWKA, w Koczukówce odbyła się trzecia i zarazem ostatnia konferencja i szkolenie regionalne w ramach projektu null, realizowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich (Instytut Spraw Obywatelskich). Wydarzenie to objął swym patronatem Starosta Powiatu Bialskiego, Pan Tadeusz Łazowski. Weekendowa sesja w Kraciówce zakończyła ciąg szkoleń i konferencji regionalnych.

Powiat Bialski – tam, gdzie mieszka spokój

Odkryliśmy miejsce, gdzie życzenie o przebywaniu „sam na sam z naturą” nareszcie staje się rzeczywistością. Kraciówka, to miejsce, gdzie lasy i łąki ciągną się po horyzont. Można naprawdę odpocząć od zgiełku i szumu miasta. Okazuje się, że w okolicy mieszka dużo osób, które zakochane są w miejscowej tradycji, kulturze i przyrodzie i starają się promować lokalne bogactwo. Dzięki temu powstają pracownie ginących zawodów. Pracownia tkacka, koronkarstwa, florystyki i zdobnictwa ludowego, tańca ludowego, obyczajowości i gwary, kulinariów regionalnych tworzą początek szlaku turystycznego „Ginące zawody  Południowego Podlasia”. W okolicy działa również wypożyczalnia kajaków i rowerów, tak więc każdy ekoturysta może znaleźć coś dla siebie.

Konferencja i szkolenia

W szkoleniu w woj. lubelskim wzięło udział ponad 20 osób – nie tylko mieszkańcy okolic, ale też goście z sąsiednich gmin i województw. Pomimo napiętego grafiku udało się wygospodarować czas na wieczorny spacer i podziwianie pięknego zachodu słońca.

Jak zwykle podczas konferencji i szkoleń zagadnienia ekoturystyki przybliżali eksperci z Instytut Spraw Obywatelskich, ze Społecznego Instytutu Ekologicznego oraz Małgorzata i Krzysztof Górscy z certyfikowanego gospodarstwa ekoturystycznego „Na Karczaku”. Wszyscy prowadzący są praktykami ekoturystyki, prowadzącymi swoje gospodarstwa. Ponadto, Społeczny Instytut Ekologiczny przyznaje Polski Certyfikat Ekoturystyczny, najważniejszy i najbardziej rozpoznawalny w swojej klasie w kraju.

Projekt „Polska, naturalnie! – rozwój, integracja i promocja produktów i rozwiązań ekoturystycznych w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z konferencji i szkolenia:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.