Polska naturalnie! w woj. podkarpackim

Polska naturalnie! w woj. podkarpackim

Na przełomie sierpnia i września, w malowniczym Dźwiniaczu Dolnym położonym w sercu Podkarpacia odbyła się druga regionalna konferencja ekoturystyczna, połączona z tematycznymi szkoleniami dla kadr turystycznych.

W gospodarstwach agroturystycznych „U Flika” i u Beaty i Marka Kołodziejów przez trzy dni odbywały się prelekcje i warsztaty. Dotyczyły one idei ekoturystyki, dobrych praktyk z tej branży oraz kreowania produktu ekoturystycznego.

Konferencję otworzyła reprezentantka organizatora szkoleń – Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi. Pierwszym prelegentem był dr Łukasz Musiaka, który omówił stan rodzimej ekoturystyki i najważniejsze trendy w jej światowym rozwoju. Po nim piątkowy wieczór uświetniła prezentacja Małgorzaty i Krzysztofa Górskich, właścicieli certyfikowanego gospodarstwa ekoturystycznego „Na Karczaku”, którzy opowiedzieli o swoich dotychczasowych osiągnięciach i eko-planach na najbliższą przyszłość.

Sobota i niedziela przebiegały pod znakiem warsztatów. Prowadziła je Sonia Priwieziencew, przedstawicielka Rady ds. Certyfikacji Polskiego Certyfikatu Ekoturystycznego, związana na co dzień ze Społecznym Instytutem Ekologicznym z Warszawy. Tematem warsztatów było tworzenie produktu ekoturystycznego, jego wdrażanie i promocja.

Szkolenie zgromadziło osoby zainteresowane i związane z ekoturystyką – m.in. właścicieli gospodarstw, studentów, kadrę akademicką, przedstawicieli sektora pozarządowego.

Najbliższe spotkanie z ekoturystyką, ostatnie w tym roku, odbędzie się w województwie lubelskim, w gospodarstwie agroturystycznym „Kraciówka”, w dniach 28-30.09.2012. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszenia się przez stronę internetową null. Dodatkowych informacji chętnie udzieli Państwu Justyna Golitz, mailowo: justyna.golitz@inspro.org.pl lub telefonicznie – 519 300 648.

Projekt „Polska, naturalnie! – rozwój, integracja i promocja produktów i rozwiązań ekoturystycznych w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z konferencji i szkolenia:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.