Natura

NaturaRóżnorodność

Źródłem przyrodniczej atrakcyjności Polski jest jej położenie; nasz kraj rozciąga się od chłodnej, pełnej jezior Północy, przez rozmaitość i spokój centralnych nizin, po trudnodostępne, górskie szczyty Południa. W efekcie już podczas niedługiej wycieczki można podziwiać fascynującą bio-różnorodność polskiej flory i fauny, złożonej z wielu zgodnie koegzystujących ekosystemów.

Jakość

O wartości naszego dziedzictwa przyrodniczego świadczą oficjalne liczby: 19,7% terenów Polski zostało objęte systemem Natura 2000. Troszczymy się o 23 parki narodowe, 1354 rezerwatów przyrody, 120 parków krajobrazowych i 1098 obszarów objętych systemem Natura 2000.

Niepowtarzalne wrażenia

Polskę na swój dom wybrało wiele unikatowych gatunków zwierząt i roślin będących nieraz pod ścisłą ochroną. Przyjrzyj się z nami życiu zagrożonych żubrów, skrytym wśród trzcin siedliskom ptaków, budowanym przez bobry żeremiom, czy dumnym łosiom, kroczącym majestatycznie po swoim bagiennym królestwie. Trasy naszych wypraw prowadzą przez obszary bezpośrednio przylegające do ścisłych rezerwatów przyrody, nigdy jednak nie naruszamy ich granic. Gwarantujemy głęboki kontakt z naturą i niepowtarzalne emocje.

Możliwość komentowania jest wyłączona.